تعمیرات انواع اینورتر

تمامی برند‌های مطرح بازار | شماره تماس: 87700210-021

وکتور عیب یابی رایگان عیب یابی رایگان
وکتور قیمت مناسب تضمین قیمت مناسب
وکتور ارسال رایگان ارسال رایگان
وکتور بالاترین سرعت بالاترین سرعت

تعمیرات مطرح‌ترین برند‌های اینورتر

برای بهره‌مندی از خدمات عیب یابی و تعمیر اینورتر (درایو صنعتی)، با شماره تلفن 87700210-021 تماس حاصل فرمایید.

تعمیر اینورتر (درایو صنعتی) به صورت تخصصی

اگر شما در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمالا درایو شما دچار مشکل شده است یا از عملکرد مناسبی برخوردار نیست، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی رایج ترین دلایل خرابی در اینورتر ها بپردازیم و همچنین شایع ترین خطا ها را مورد بررسی قرار دهیم و در انتها به یک سری از راهکار‌های آن بپردزایم.

همچنین مجموعه نیک صنعت به صورت کاملا تخصصی خدمات تعمیر اینورتر را برعهده می‌گیرد، شما می‌توانید با شماره تلفن 87700210-021 تماس حاصل فرمایید و در اولین فرصت از خدمات تعمیر درایو بهره‌مند شوید.

اینورتر محصولی است که به نام‌های مختلفی مانند درایو، درایو فرکانس متغیر، کنترل دور موتور و همچنین VFD شناخته می‌شود  که به عبارتی دیگر یک مبدل نامگذاری شده است. وظیفه این وسیله تبدیل جریان DC به جریان AC است و کنترل و راه اندازی الکتروموتور را برعهده دارد و بین منبع برق و موتور قرار میگیرد.

رایج‌ترین دلایل خرابی اینورتر

 1. توجه نکردن به برچسب اینورتر: تکفاز یا سه فاز بودن اینورتر و اتصال برق اشتباه باعث خرابی اینوتر می شود.
 2. خراب بودن خازن است، خازن جزو ضعیف‌ترین بخش‌های اینورتر محسوب می‌شود، اولین بخشی که آسیب می‌بیند و نیاز به تعویض دارد خازن است.
 3. خرابی IGBT سومین مورد می‌تواند باشد که به دلیل حرارت زیاد و یا وجود تهویه نامناسب و حتی با ضربه موجب شکستگی آن شود.
 4. خرابی فیوزهای ورودی که جزو بخش های حساس اینورتر نیز محسوب می‌شود و پس از برطرف کردن ایراد و اتصال کوتاه باید تعویض گردد.
 5. معیوب بودن باتری اینورتر0 باعث می شود که اینورتر روشن نشود.
 6. معیوب بودن کلید برق باعث قطعی اینورتر نیز می شود.
 7. ضعیف شدن باتری اینورتر نیز باعث روشن نشدن اینورتر می‌شود که برای حل این مشکل باید باتری را چند ساعت شارژ کرد و یا اگر باتری قدیمی در اینورتر نصب شده آن را تعویض کرد.
 8. شل بودن پایانه‌های باتری باعث روشن نشدن اینورتر شده که باید آن را از نظر داشتن خوردگی بررسی و پیش از محکم کردن نیز آنها را تمیز کرد.
 9. وجود صدای هشدار که دلیل آن می تواند وجود اضافه بار بر روی اینورتر باشد و یا فن خنک کننده آن گیر کرده باشد. اگر فن خنک کننده موجود در اینورتر نتواند دمای مناسب را برای اینورتر فراهم کند، اینورتر خاموش و یا با ایجاد آلارم، درخواست خاموش کردن اینورتر را خواهد داشت.
 10. نمایش کد نادرست روی صفحه نمایش اینورتر نشان‌دهنده خرابی آن است. این کدها نشان‌دهنده وجود یک مشکل داخلی در اینورتر است که نیاز به تعویض داشته و یا علت آن می‌تواند یک مشکل خارجی باشد. مشکلات خارجی نظیر کابل باتری، سیم ورودی و خروجی اینورتر و سیم بار اینورتر و غیره که نیاز به بررسی دارد.
 11. شنیدن صدا از اینورتر نیز جزو خرابی ها محسوب می‌شود. البته منظور صدای فن خنک‌کننده است که نشان‌دهنده نیاز به تمیزی فن می باشد.

نیک صنعت

معیوب شدن IGBT، رایج‌ترین علت خرابی درایو

مشکلات رایج در VFDها به دلیل وجود اشکال در IGBT ها است که علت آن نیز وجود اتصال کوتاه بین الکتروموتور و یا ایجاد اتصال زمین در کابل رابط میان موتور و درایو است. اگر در خروجی درایو، فیلتر وجود نداشته باشد احتمالا مشکل بزرگتری در درایو ایجاد می شود و نیاز به تعمیر اینورتر لازم می‌گردد.
از دیگر مشکلاتی که برای درایوها ممکن است رخ دهد و نیاز به تعمیر اینورتر کنترل دور موتور ضروری باشد، ورود ولتاژ اضافه و یا ورود یک ولتاژ ناگهانی است. دلایل مختلفی می تواند باعث ایجاد ولتاژ ناگهانی برای یک درایو باشد. مانند، تاثیرات هارمونیک‌های ایجاد شده از تجهیزاتی که در کنار درایو نصب شده است و یا تبدیل موتور به یک ژنراتور، در هنگامی که VFD به یکباره ولتاژ اعمالی به موتور را قطع می‌کند. یکی دیگر از دلایل آسیب در اینورتر و نیاز به تعمیر اینورتر، افزایش سرعت موتور به وسیله عوامل خارجی است.

از اصلی ترین و رایج تری خطاها هنگام تعمیر اینورتر می توان به ارورهای زیر اشاره کرد:

 • خطاهای اصلی VFD در تعمیر درایو
 • خطای OV یا اور ولتاژ
 • خطای OL یا اورلود
 • خطای OC یا اورکارنت
 • خطای OH یا اور هیت
 • خطای UV یا اندر ولتاژ
آیکون ثبت درخواست تعمیرات نیک صنعت

ثبت درخواست تعمیرات

برای ثبت درخواست تعمیر تجهیزات صنعتی در بخش تعمیرات مجموعه نیک صنعت، با شماره تلفن 87700210-021 تماس حاصل فرمایید

021-87700210

تعمیر درایو معیوب خود را به ما بسپارید

تعمیر اینورتر یا درایو یکی از تخصصی ترین موارد تعمیرات است که دوستان عزیز باید در انتخاب تعمیرکار خوب برای تعمیر درایو دقت لازم را داشته باشند. مجموعه نیک صنعت یکی از قوی ترین واحد های تعمیرات تخصصی اینورتر در ایران به حساب می‌آید. در واحد تعمیرات نیک صنعت تعمیر انواع اینورترها در برندهای مختلف انجام می شود. تعمیر و نصب درایو برندهای زیمنس، دلتا، دانفوس، اشنایدر، ABB و… در واحد تعمیرات انجام می شود. در هنگام تعمیر درایو اطلاع از علل آسیب‌ها و راهکارهای آن، موجب کاهش هزینه و زمان تعمیر درایو می‌گردد.

پس از ارسال اینورتر معیوب به بخش تعمیرات نیک صنعت، ابتدا متخصصین این بخش، درایو ارسالی را مورد بررسی انجام می‌دهند و به صورت کاملا رایگان، دستگاه را عیب یابی می‌کنند، سپس هزینه تعمیر دستگاه را در اختیار مشتری قرار داده و پس از تایید مشتری، فرآیند تعمیر دستگاه آغاز می‌گردد. پروسه تعمیر دستگاه در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و پس از آن به صورت رایگان برای مشتری محترم ارسال می‌گردد.

خدمات تعمیر اینورتر در لاله زار تهران

01 آیکون مشتری ارسال درایو معیوب توسط مشتری در این بخش مشتری اینورتر معیوب خود را به واحد تعمیرات شرکت نیک صنعت ارسال می‌نماید.
02 آیکون عیب یابی عیب یابی دستگاه به صورت رایگان عیب یابی دستگاه معیوب به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود و پس از آن هزینه تعمیر دستگاه به مشتری اعلام می‌شود.
03 آیکون تعمیرات دستگاه شروع پروسه تعمیر درایو در این مراحل خدمات سرویس، عیب یابی و تعمیر اینورتر توسط متخصصان بخش تعمیرات مجموعه انجام می‌شود.
04 آیکون تست تست نهایی دستگاه پس از اتمام پروسه تعمیرات، تست ها نهایی درایو انجام می‌شود تا از عملکرد صحیح دستگاه اطمینان حاصل گردد.
05 آیکون ارسال ارسال رایگان برای مشتری اینورتر تعمیر شده به صورت کاملا رایگان توسط مجموعه برای مشتری محترم ارسال می‌گردد.
لوگو شماره تلفن

نیک صنعت

مشاوره رایگان

021-87700210
01نیاز به مشاوره فنی دارید؟

در صورتی که نیاز به مشاوره فنی در تمامی زمینه‌های فروش، تعمیرات، آموزش و انجام پروژه دارید، می‌‍توانید با کارشناس مربوطه در آن بخش، در ارتباط باشید.

همچنین در صورتی که هر سوال فنی درمورد تجهیزات اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق و برق صنعتی دارید می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

02آیا به دنبال خرید تجهیزات صنعتی با مناسب‌ترین قیمت هستید؟

در صورتی که به دنبال خرید تجهیزات اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق و برق صنعتی هستید، می‌توانید با شماره‌های زیر در ارتباط باشید:

شما می‌توانید تجهیزاتی نظیر انواع پی ال سی، درایو، HMI، سروو، سنسور، فلومتر، کنتاکتور، انواع کلید‌های صنعتی، موتور القایی و گریبکس، انواع پمپ و … را با بهترین قیمت و به همراه گارانتی شرکتی معتبر خریداری نمایید.

 

03آیا قصد یادگیری و ارتقای دانش فنی خود را دارید؟

مجموعه فنی مهندسی نیک صنعت برگزار کننده انواع دوره‌های تجهیزات صنعتی به صورت کاملا تخصصی و پروژه محور از برند‌های مطرح نظیر زیمنس، اینوت، دلتا و فتک می‌باشد، دوره‌های این مجموعه به صورت زیر می‌باشند:

 • تجهیزات اتوماسیون صنعتی شامل PLC، درایو، HMI و مانیتورینگ، سروو و سروو درایو، موشن و CNC و همچنین انواع شبکه‌های صنعتی
 • برق صنعتی و تابلو برق

برای ثبت نام در دوره‌های آموزشی نیم صنعت با شماره‌های زیر در ارتباط باشید:

 

04آیا دستگاه شما نیاز به خدمات تعمیرات دارد؟

در صورتی که تجهیزات صنعتی شما دچار مشکل شده باشند و نیاز به خدمات تعمیرات داشته باشند، شما می‌توانید تجهیز معیوب شده را برای واحد تعمیرات مجموعه ارسال نموده و در اولین فرصت اقدام به تعمیر تجهیز خود کنید

05آیا به خدمات اجرای پروژه صنعتی و مونتاژ تابلو برق احتیاج دارید؟

شرکت نیک صنعت، با تکیه بر تیم متخخصان فنی، انواع خدمات اجرای پروژه‌های صنعتی را برعهده می‌گیرد، که از جمله این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نصب و راه اندازی دستگاه و خط تولید
 • اجرای سیم کشی
 • نصب و مونتاژ تابلو برق
 • اورهال و رفع عیب

لیست خطا‌های رایج در اینورتر

در ادامه با برخی از رایج ترین ارور‌ها و خطا‌های درایو صنعتی آشنا می‌شویم

ارور 1 خطای Over current در اینورتر (inverter) خطای over current که با نماد OC در درایو ها ظاهر می شود معمولا یکی از خطاهای مهم در اینورترها است. این خطا بیانگر اضافه جریان در اینورتر است.

یکی از رایج‌ترین خطاهایی که در تعمیر اینورتر با آن مواجه می‌شویم، خطای over current یا همان OC است. خطای OC می تواند از تنظیم نبودن پارامترها باشد یا خراب شدن CT درایو یا در بعضی از درایوها مشکل از igbt درایو است. هر کدام از این اتفاق ها برای درایو افتاده باشد، هزینه‌های تعمیر متفاوتی به همراه خواهد داشت.
نیک صنعت برای مشتری‌ها این قابلیت را به وجود آورده که دوستان قبل از ثبت سفارش تعمیر اینورتر می توانند درایو را ارسال کنند و به صورت کاملا رایگان درایو بازدید می شود و علت خرابی و هزینه تعمیر به دوستان اعلام می شود. در صورت موافقت نشدن با تعمیر، درایو به صوررت کاملا رایگان برای دوستان بازگردانده می شود.

در تنظیم پارامتر های اینورتراگر پارامتر Acc که همان زمان راه اندازی موتور است کم انتخاب شود در نتیجه زمان دور گرفتن موتور کاهش میابد و اینورتر جریان لحظه ای زیادی می کشد و در نتیجه خطای oc ظاهر می شود. این خطا معمولا در درایوهایی با موتور هم کیلووات انتخاب شده باشند بیشتر رخ می دهد.

ممکن است مد کنترلی درایو درست انتخاب نشده باشد و خطای oc طاهر شود.

در صورتی که پارامتر ها اصولی تنظیم شد و باز خطای oc روی نمایشگر درایو بود احتمال زیاد ct های اینورتر اسیب دیده که در بعضی موارد باعث سوختن IGBT درایو ها نیز می شود.

ارور 2 خطای over voltage در تعمیر اینورتر (inverter) یکی دیگر از خطاهای رایج هنگام تعمیر اینورتر، خطای over voltage ای OV است که بیانگر اضافه ولتاژ است.

اول از از همه باید از صحت برق ورودی اطمینان حاصل کنیم. زیرا ممکن است ولتاژ ورودی نوسان داشته باشد و این امر باعث به وجود امدن خطا شود. برای رفع ان باید از فیلتر ورودی استفاده کنیم.
در زمان هایی که link dc بیشتر از حد مجاز شود error OV در درایو ظاهر می شود که باید برای رفع این مشکل از مقاومت ترمز استفاده نمود.
اگر ولتاژ ورودی بیشتر از حد زیاد شود داخل اینورترها حفاظی است به نام وریستور که زمانی که ولتاژ نوسان کند این وریستورها سوخته و خطای OV در درایو ظاهر می شود. این کار برای حفاظت از مدارهای داخلی اینورترها اتخاذ شده معمولا در بیشتر درایوها وریستورها عمل نمی کند و باعث آسیب زدن به مدار قدرت درایو می شود.

ارور 1 خطای Over load یا OL در اینورتر (inverter) یکی از خطاهای رایج در تعمیر درایو خطای OL یا Over Load هست که بیانگر اظافه بار است. اینورترها مقدار دما مناسب را متناسب با سایز و کارکرد آن تعیین می‌کنند.

در صورتی که موتور گرم شود به مدت زمان کوتاهی به کار خود ادامه داده و پس از آن فرمان قطع را صادر خواهد کرد. به عبارتی دیگر ممکن است در صورت زیر بار بودن موتور در لحظه راه اندازی درایو جریان زیادی تحمل کندو ارور OL روی پنل ظاهر شود. در این حالت می توان با تغیر مد کاری یا افزایش گشتاور یا افزایش ACC و.. این ارور را از بین برد.
اگر باری که روی شفت موتور یا گیربوکس به هر دلیلی بیش از ظرفیت مجاز اینورتر باشد خطای OL روی درایو ظاهر می شود که در این حالت درایو مناسب برای موتور انتخاب نشده است.
همچنین ممکن است علت نمایش خطای OL خرابی درایو باشد که احتمال دارد IGBT یا سایر قسمت های درایو اسیب دیده باشد که باید برای تعمیرات درایو را ارسال نمایید.

ارور 2 خطای Under Voltage یا UV در اینورتر (inverter) خطای OV یکی از دیگر از رایج‌ترین خطاها هنگام بررسی و تعمیر درایو و اینورتر است. در درایو بیانگر افت ولتاژ در اینورتر است.

اگر ولتاژ در درایو بیش از حد متوسط باشد، اینورتر قطع می‌شود. با این اتفاق ورودی اینورتر قطع و یا ولتاژ تغذیه آن نیز کم شده و در نتیجه افت ولتاژ به وجود می‌آید.
برای برطرف کردن عیب اول باید از صحت برق ورودی اطمینان حاصل کنیم. با ولت متر باید برق ورودی را اندازه گرفت. اگر برق ورودی کمتر از حد مجاز باشد این خطا در درایو ظاهر می شود.
ممکن است نوسانات برق باعث خرابی مدار قدرت اینورتر شده باشد که در این صورت باید درایو برای متخصص ارسال شود.

ارور 1 خطای Over Heat یا OH در اینورتر (inverter) یکی از دلایل گرم شدن اینورتر خراب بودن قطعات داخلی آن است که با این کار فن داخل درایو نیز روشن می شود.

زمانی که دمای محیط افزایش یابد، قطعات داخلی گرم شده و باعث آسیب درایو می شود. البته دمای پایین نیز مناسب درایو نمی باشد و درایو نیز در دماهای پایین به کندی عمل می کند. ممکن است زمانی این خطا رخ دهد که دمای محیط بیش از حدِ استاندارد باشد یا ممکن است فن درایو سوخته باشد که باعث بروز خطای OH می‌شود. در واقع کد خطای OH یا Over heat در اینورترها یکسان است.

ارور 2 خطای قطع فاز ورودی اینورتر (inverter) کد این خطا در هر اینورتر متفاوت است.
ارور 1 خطای قطع فاز خروجی اینورتر (inverter) همانند مورد بالا، کد این خطا در هر اینورتر متفاوت است.
ارور 2 خطای short circuit در اینورتر (inverter) این خطا معمولا با sc نمایش داده می شود که بیانگر وقوع اتصال کوتاه در درایو است.
ارور 1 خطای Earth در اینورتر (inverter) ازم است برای حفاظت از اینورتر ارت آن حتما نصب شده باشد.

عیب یابی درایو (اینورتر)

در زمان ارسال درایو برای تعمیر و یا به عبارتی دیگر تعمیر درایو، ممکن است که درایو یکی از دو حالت خاموش و یا روشن را داشته باشد.

 درایو خاموش

در این صورت جهت تعمیر اینورتر کنترل دور موتور، اولین قدم چک کردن IGBT اینورتر، دیود، تریستورهای قسمت رکتیفایر است. با آسیب دیدناین قطعات، اتصال کوتاه شده و موجب می شود تا ولتاژ باس DC به مدار گیت درایو و کاترهای آن آسیب برساند. به عبارتی دیگر با سوختن IGBT، مدارهای گیت نیز آسیب دیده و نیاز به تعمیر خواهند داشت.
قدم دوم در تعمیر درایو بررسی منبع تغذیه و رفع ایرادهای موجود در آن است. بدین صورت که درایو با منبع تغذیه DC محدود و راه‌اندازی می‌شود و درستی عملکرد آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

درایو روشن

در هنگام تعمیر درایو و دریافت آن ممکن است که درایو روشن باشد، اما بر روی صفحه نمایشگر آن خطا و هشدار وجود داشته باشد. وجود این هشدارها و خطاها در زمان تعمیر اینورتر ممکن است به دلیل وجود عملکرد نامناسب بخش‌هایی از درایو باشد، برای مثال خروجی از کار افتاده باشد و یا بار روی اینورتر زیاد شده و فن خنک‌کننده را درگیر کند. البته در حالت کلی باید فن خنک‌کننده در اینورتر روشن باشد، زیرا که در غیر این صورت با ایجاد هشدار، به صورت اتومات اینورتر را خاموش می‌کند. به همین دلیل لازم است در هنگام تعمیر درایو این مسئله را در نظر داشت.

راهکارهای برخی از مشکلات در زمان تعمیر درایو

ردیف نوع مشکل راهکارها
1 ولتاژ زیاد روشن کردن کنترل کننده اضافه ولتاژ در درایو، بررسی کارکرد مقاومت و چاپر ترمز، کاهش سرعت در زمان بیشتر
2 ولتاژ کم چک ورودی ولتاژ، بررسی منبع تغذیه و فیوز، بررسی کنتاکتور و ایزولاتور
3 اضافه جریان بیش از حد نبودن بار موتور، چرخش صحیح موتور، تست کابل موتور، کاهش زمان افزایش سرعت

افزایش راندمان اینورترها

برای افزایش راندمان و کاهش هزینه تعمیر اینورتر توجه به نکات زیر بسیار موثر است:

 • محدوده دما بین 10- تا ۴۰ درجه سانتیگراد انتخاب شود.
 • جلوگیری از ایجاد تداخل امواج الکترومغناطیسی بسیار تاثیرگذار است.
 • پیشگیری از نفوذ آب، بخار، گرد و غبار و آلودگی‌هایی چون فیبر پنبه و پودر فلزات.
 • جلوگیری از ورود نمک، روغن و گازهای خورنده.
 • نصب اینورتر در مکان‌هایی که لرزش بالا دارند انجام نشود، میزان لرزش مناسب جهت نصب باید کمتر از 0.6در نظر گرفته شود.
 • نصب در محیط های مرطوب انجام نشود، میزان رطوبت استاندارد برای اینورتر باید کمتر از ۹۵ درصد باشد.
 • تمیز کردن پایه‌های اینورتر بسیار مهم است.
 • عدم نصب در مکان‌های خطرناک مانند مکان‌هایی که گاز، مایع و جامد قابل احتراق و انفجار دارند.

70% صرفه جویی در هزینه ها با تعمیرات

مراحل تعمیر اینورتر

برای تعمیر اینورتر کنترل دور موتور لازم است یکسری مراحل انجام شود تا سریع‌تر مشکل آن رفع گردد به خصوص برای درایوهای اینورتری که حساسیت بالایی دارند.

98% تعمیر موفق

عیب یابی درایو

اولین مرحله برای تعمیر اینورتر عیب‌یابی است. اگر عیب‌های موجود در اینورتر به درستی تشخیص داده شود در وقت و هزینه نیز صرفه‌جویی بسیاری را به وجود می‌آورد. در اولین مرحله از تعمیر اینورتر کنترل دور موتور باید صفحه نمایش و اتصالات مرتبط با آن بررسی شود تا قطعی آن را تشخیص داده و سپس تعمیر اینورتر را شروع کرد. پس از آن دمای اینورتر و درایو فرکانس آن را بررسی کنید. اگر بر روی درایو گرد و غباری وجود دارد باید آن را رفع نمایید. یکی دیگر از مشکلات اینورترها قطع و محکم نبودن اتصالات برق ورودی به درایو و موتور است.

تعمیر اینورتر

پس از شناسایی عیب و ایرادات اینورتر، نوبت تعمیر اینورتر استاین تعمیرات با توجه به کارکرد و کاربرد اینورتر باید انجام گیرد. چرا که درایوهای اینورتر مختلفی توسط تولیدکننده‌ها ساخته می‌شود و ممکن است درایوهای اینورتر مشابه هم نیز وجود نداشته باشند. توجه به برچسب اطلاعات یا دفترچه راهنما در زمان تعمیر بسیار مهم است. زیرا که براساس آن می‌توان ولتاژ مناسب را به اینورتر اعمال کرد. ضمن این که در زمان تعمیر اینورتر کنترل دور موتور باید خازن‌ها را با دقت بالا تعویض کرد، تجربه نشان داده است که تعمیر قطعه معیوب، بسیار مقرون به صرفه تر از خرید اینورتر می‌باشد

خرید قطعه مناسب

گاهی برای تعمیر اینورتر، نیاز به خرید و تهیه قطعات نو و جایگزینی آن با قطعات آسیب دیده و معیوب قبلی است. در زمان تعمیر درایو باید مناسب بودن و کیفیت بالا را برای آنها در نظر گرفت تا تعمیر به درستی انجام شود.

اجزای تشکیل دهنده درایو

برای فعالسازی اینورتر باید آن را به صورت آزمایشی بررسی کنید و با اتصال با دیگر دستگاه‌ها سالم بودن اینورتر را بررسی نمایید.
در حالت کلی در زمان تعمیر اینورتر کنترل دور موتور باید سه بخش بسیار مهم در اینورتر بررسی شود که عبارت است از:

 1. واحد مدار یکسوکنندهاینورترها برق ورودی خود را از طریق پل دیود تمام موج سه فاز تغییر می‌دهند یعنی برق AC را به برق DC تبدیل می کنند.
 2. واحد مداری  DC: این بخش برق میانی DC را در خازن هایی که توان بالا دارند ذخیره خواهند کرد.
 3. واحد مدار وارونگردر این بخش برق مدار DC را به برق AC تبدیل می‌کند. زیرا که برق مصرفی موتورها از نوع AC است.

علت سوختن اینورتر

خرابی در تجهیزات صنعتی یکی از را رایج ترین مواردی هست که در ادوات صنعتی اتفاق می افتد. این خرابی اکثرا ناشی نوسانات برق است ولی دلایل مختلف دیگری هم وجود دارد که به چند مورد آن اشاره می کنیم.
هشدارها معمولا در نمایشگر اینورترها نشان داده می‌شوند که همزمان با آن اینورتر نیز می‌تواند به کار خود ادامه دهد. با وجود این هشدارها اگر مشکل بزرگی در اینورتر وجود داشته باشد بلافاصله اینورتر متوقف می‌شود. یکی از موارد مهم این است که تنظیم پارامتر درایو حتما باید توسط افراد متخصص انجام گردد وگرنه تنظیم اشتباه باعث سوختن قطعات درایو یا اینورتر می‌شود.
مورد دیگر رعایت نکردن سیستم ارتینگ است. در صورتی که ارت دستگاه متصل نباشد، احتمال سوختن آن زیاد است.
اتوتیون نکردن موتور توسط اینورتر یکی موارد زیادی است که باعث سوختن درایو میشود. زیرا زمانی که موتور را اتویون می کنیم خود درایو بهترین ضرایب از موتور را برداشت می کند و موتور در بهترین شرایط کار می کند.
مورد بعدی که باعث سوختن اینورتر می شود و باعث می شود که روی کی پد خطا ظاهر شود، خراب بودن سیم پیچ های موتور است که باعث می شود درایو جریان بیش از حد بکشد و باعث سوختن آن شود.
انتخاب نکردن صحیح کیلووات اینورتر یکی دیگر از رایج ترین موارد خرایی در درایو هاست. بهتر است همیشه کیلووات اینورتر یک رنج بالاتر از خود کیلووات موتور انتخاب شود؛ زیرا درایو با ظرفیت نامی خود کار نمی کند و تحت فشار کمتری در موقع روشن بودن قرار می گیرد.

تعمیرات تخصصی اینورتر

نکته مهمی که در تعمیر اینورتر درایو VFD وجود دارد بحث اعلام هزینه آن است. نکته ای که وجود دارد این است که نمی‌توان در این موارد به صورت قطعی اعلام هزینه شود، به این دلیل  نمی شود به صورت تلفنی خدمت دوستان اعلام هزینه کرد زیرا مثلا یکی از رایج ترین ارورها خطای oc یا همان over current است که می تواند دلایل زیادی داشته باشد که خرابی درایو را به دنبال داشته باشد. در ادامه چند مورد از دلایل خطای OC را با هم بررسی می‌کنیم.

چرا تعمیرات نیک صنعت را انتخاب کنیم

هزینه و قیمت تعمیر اینورتر

در بحث تعمیر اینورتر، باید ابتدا دستگاه به واحد تعمیرات نیک صنعت ارسال گردد و عیب یابی شود، پس از آن با توجه به میزان صدمه‌ای که به درایو وارد شده است و همچنین قطعاتی که باید در دستگاه تعویض شوند، هزینه تعمیر درایو به مشتری محترم اعلام می‌شود و در صورت تایید مشتری، پروسه تعمیرات درایو آغاز می‌شود.

نصب اینورتر

مجموعه نیک صنعت واجد مجزایی برای تعمیر درایو و نصب انواع اینورترها تاسیس کرده که نیروهای زبده این مجموعه قادر به نصب تمام اینورترها در برندهای مختلف هستند که در پایین به چند نوع از این برندها اشاره می کنیم:

 • نصب اینورتر سینامیکس زیمنس
 • نصب اینورتر دلتا
 • نصب اینورتر های چینی
 • نصب اینورتر

راه‌های ارتباطی نیک صنعت

 • شماره تماس: 87700210-021 (30 خط)
 • واحد فروش: 09197872783
 • واحد آموزش: 09197872786
 • واحد تعمیرات: 09197872789
 • ایمیل: info@nicsanat.com
 • آدرس شرکت: تهران، خیابان بهشتی، خیابان میرعماد، کوچه پیمانی(یازدهم)، پلاک 17
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.