تعمیر اینورتر پارکر

بنر نیک صنعت
وکتور عیب یابی رایگان عیب یابی رایگان
وکتور قیمت مناسب تضمین قیمت مناسب
وکتور ارسال رایگان ارسال رایگان
وکتور بالاترین سرعت بالاترین سرعت

تعمیر اینورتر پارکر

در این مقاله قصد داریم که اطلاعاتی دقیق و کامل از تعمیر اینورتر پارکر در اختیار شما قرار دهیم، اینورترها وظیفه دارند کنترل و راه‌اندازی الکترو موتورها و تبدیل جریان AC به DC را انجام دهند. در واقع درایوها بین دو منبع برق و موتور قرار خواهد گرفت که در ادامه شما را با رایج‌ترین علل خرابی درایو و نحوه تعمیرات آن در شرکت نیک صنعت آشنا خواهیم کرد. تعمیرات تخصصی درایو PARKER در نیک صنعت توسط مهندسان فنی و با تجربه در زمان کوتاه و با کیفیت بالا انجام می‌شود. درایو پارکر یکی از دستگاه‌های مصرفی درصنایع مختلفی چون دستگاه‌های CNC، دستگاه برش و جرثقیل‌ها است. این درایو جزء اینورترهای کم مصرف است و این ویژگی در اینورتر PARKER باعث بهینه شدن مصرف برق و کاهش هزینه می‌شود. تعمیرات درایو پارکر باید بعد از علت یابی خطاها و رفع Error انجام شود. این مسئله باعث اهمیت تعمیرات دقیق و کامل آن شده است که لازم است تعمیر و رفع خطاهای درایو پارکر توسط افراد متخصص و با تجربه انجام گیرد. شرکت نیک صنعت با  ده سال سابقه، در زمینه تعمیر اینورتر از جمله تعمیردرایو پارکر فعالیت دارد. این شرکت در زمینه فروش، تعمیرات، آموزش و انجام پروژه انواع درایوها از برندهای مختلف کار می­‌کند. می‌­توانید برای اطلاع از قیمت سرویس و تعمیر درایو پارکر خود با کارشناسان فنی ما در تماس باشید. در نیک صنعت خدمات تعمیر درایوهای برندهای مختلف انجام می‌شود.

 

آیکون ثبت درخواست تعمیرات نیک صنعت

ثبت درخواست تعمیرات

مجموعه نیک صنعت، صفر تا صد خدمات تعمیر تجهیزات صنعتی همراه با عیب یابی کاملا رایگان ارائه می‌دهد، برای ثبت درخواست تعمیرات، با شماره تلفن 87700210-021 تماس حاصل فرمایید.

021-87700210
01 آیکون مشتری ارسال درایو معیوب توسط مشتری در این بخش مشتری درایو پارکر معیوب خود را به واحد تعمیرات شرکت نیک صنعت ارسال می‌نماید.
02 آیکون عیب یابی عیب یابی دستگاه به صورت رایگان عیب یابی دستگاه معیوب به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود و پس از آن هزینه تعمیر دستگاه به مشتری اعلام می‌شود.
03 آیکون تعمیرات دستگاه شروع پروسه تعمیر درایو در این مراحل خدمات سرویس، عیب یابی و تعمیر درایو توسط متخصصان بخش تعمیرات مجموعه انجام می‌شود.
04 آیکون تست تست نهایی دستگاه پس از اتمام پروسه تعمیرات، تست ها نهایی اینورتر انجام می‌شود تا از عملکرد صحیح دستگاه اطمینان حاصل گردد.
05 آیکون ارسال ارسال رایگان برای مشتری اینورتر پارکر تعمیر شده به صورت کاملا رایگان توسط مجموعه برای مشتری محترم ارسال می‌گردد.

رایج‌­ترین خرابی­‌ها در درایو پارکر

علت‌­های مختلفی برای خرابی درایو وجود دارد:

ارور 1 اتصالات اشتباه برق

اتصال برق به اینورتر پارکر اشتباه است و اتصالات برق تک فاز یا سه فاز به درایو نادرست است.

ارور 2 خطا در خازن

خازن ها جزء قطعات آسیب پذیر در اینورتر است. در صورت خرابی خازن نیاز به تعویض آن است. جهت تعویض قطعات و تعمیرات پارمی‌توانید اینورتر پارکر را به شرکت ما ارسال کنید.

ارور 1 خطا IGBT

خرابی IGBT عمدتا مربوط به تهویه نامناسب و ضربه دیدن آن است و حرارت بالا هم یکی از علت‌های آسیب IGBT می‌باشد.

ارور 2 خاموش شدن صفحه نمایش

علت خطا:

صفحه نمایش درایو خاموش می‌شود.

راهکار:

لازم است ولتاژ ورودی دستگاه بررسی شود.

ارور 1 خطا خرابی فیوز اینورتر

فیوزهای ورودی اینورتر عمر کوتاهی دارد و بسیار حساس است، بعد از رفع اتصال کوتاه باید فیوزها عوض شوند. برای تعمیر اینورتر Parker با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ارور 2 خطا قطعی درایو

این خطا عمدتا به‌دلیل معیوب شدن کلید برق رخ می‌دهد و ممکن است نیاز به تعویض کلیدها باشد.

ارور 1 خرابی باتری‌ها

ضعیف شدن عملکرد باتری‌ها و شل شدن پایانه باتری باعث خرابی آن می‌شود؛ به همین دلیل لازم است باتری را از لحاظ قدیمی بودن و خوردگی چک کنید.

ارور 2 خطا آلارم دائم اینورتر

این خطا به دلیل بار بیش از حد و گیر کردن فن خنک کننده رخ ‌می‌دهد.

ارور 1 خطا خاموش شدن درایو پارکر

دستگاه دما ندارد و باعث خاموشی درایو پارکر می‌شود. برای تعمیر اینورتر Parker با کارشناسان نیک صنعت تماس بگیرید.

ارور 2 خطا نشان دادن کد اشتباه در نمایشگر درایو

علت این خطا اشکالات داخلی و خارجی است و عمدتا لازم است مدار تعمیر شود.

ارور 1 صدا فن خنک کننده درایو

سر و صدا باعث خرابی فن خنک‌ کننده می‌شود و فن خنک کننده باید تمیز شود.

ارور 2 خط غیر فعال بودن ترمینال DI

پارامترهای اینورتر تنظیمات درستی مدارد.

 1. تنظیمات پارامتر را بررسی کنید.
 2. اتصالات مجدد کابل‌ها را بررسی نمایید.
 3. برای تعمیر درایو Parker با کارشناسان نیک صنعت تماس بگیرید.
ارور 1 خطا زمان روشن شدن اینورتر

علت خطا:

 1. برد کنترل آسیب دیده است و برد اینورتر متصل نیست.
 2. اتصال کوتاه در موتور و کابل موتور رخ می‌دهد.
 3. Error سنسور جریان و خطا شبکه ولتاژ اتفاق می‌افتد.

راهکار:

کابل 26 رشته را متصل کنید و با افراد متخصص کارشناسان نیک صنعت تماس بگیرید.

ارور 2 عدم چرخش موتور بعد از روشن شدن درایو

علت خطا:

 1. در کابل موتور مشکل وجود دارد.
 2. پارامترهای درایو نادرست تنظیم شده است.
 3. اتصال بین درایو و موتور مشکل دارد.

راهکار:

 1. ایرادات مکانیکی را رفع نمایید.
 2. پارامترها را بررسی کنید و تنظیمات را مجدد انجام دهید.
 3. موتور را تعویض نمایید.
 4. اتصالات بین موتور و درایو را بررسی کنید.
ارور 1 خطا اتصال به بدنه

علت خطا:

این Error عمدتا به‌دلیل اشتباه بودن سخت افزاری در قسمت­‌های CT، برد IGBT و اتصالات بدنه رخ می‌دهد.

از دلایل دیگر خطای اتصال بدنه درایو می‌توان به اتصال فاز خروجی به زمین و معیوب بودن عایق موتور اشاره کرد.

راهکار:

 1. قطعات مختلف اینوتر پارکر را چک کنید.
 2. اتصال به زمین را بررسی کنید.
 3. موتور را تعویض نمایید.
 4. برای تعمیر درایو Parker با کارشناسان نیک صنعت تماس بگیرید.

تعمیر اینورتر پارکر

چرا تعمیرات نیک صنعت را انتخاب کنیم

شرکت نیک صنعت با  ده سال سابقه، در زمینه تعمیر اینورتر از جمله تعمیردرایو پارکر فعالیت دارد. این شرکت در زمینه فروش، تعمیرات، آموزش و انجام پروژه انواع درایوها از برندهای مختلف کار می­‌کند. می‌­توانید برای اطلاع از قیمت سرویس و تعمیر درایو پارکر خود با کارشناسان فنی ما در تماس باشید. در نیک صنعت خدمات تعمیر درایوهای برندهای مختلف انجام می‌شود.

استفاده کردن از درایو آسیب دیده و دارای اشکال می‌تواند باعث خرابی بیشتر آن شده و هزینه‌های بالایی را برای تعمیرات در پی داشته باشد، بدین منظور توصیه می‌شود با مشاهده خطا در کارکرد اینورتر پارکر با افراد متخصص و با تجربه مشورت کرده و تعمیرات درایو را به آن‌ها بسپارید، برای تعمیرات درایو می‌توانید با کارشناسان فنی ما در ارتباط باشید.  شرکت نیک صنعت با بهره‌مندی از امکانات و تخصص کارشناسان فنی،  تعمیر و در صورت نیاز تعویض قطعاتی چون خازن، دیود، کلیدها و … درایو پارکر را در زمان کوتاه انجام می‌دهد.

یکی از علت­‌های عمده خرابی در درایوها مربوط به بروز مشکل در IGBT درایوها است. این مشکل زمانی رخ می­‌دهد که اتصال کوتاه میان الکترورموتور و اتصال زمین در کابل رابط میان موتور و درایو اتفاق می­‌افتد. یکی دیگر از دلایلی که نیاز به تعمیر برای درایو ضروری است، ورود ولتاژ اضافه و ناگهانی به درایوها است.

70% صرفه جویی در هزینه ها با تعمیرات

مراحل تعمیر درایو پارکر

مراحل تعمیر یک اینورتر شامل عیب یابی، تعمیر و تست پس از تعمیر است. علل مختلفی برای کار نکردن درایوها وجود دارد که در ادامه علت‌ها و راهکارهای پیشگیرانه آن را بیان می‌کنیم. به طور کلی در زمان تعمیر درایو، باید به اجزای تشکیل دهنده آن توجه ویژه‌­ای شود زیرا که اجزای اینورتر بسیار مهم است.
در هنگام تعمیر اینورتر پارکر باید برق آن را نیز بررسی نمود، چرا که وجود اتصال کوتاه در آن و یا اتصال درایو به برق باعث آسیب بیشتر به اینورتر و اجزای آن می­‌گردد. جهت چک کردن می­‌توان از یک مولتی­ متر برای تست استفاده کرد که ورودی برق سه فاز، دیود و DC-BUS را تست می‌­کند.
در زمان تست اگر دیود معیوب باشد، مولتی­‌ متر عدد صفر را نشان می­‌دهد. اگر در زمان تست پروب مولتی­متر را عوض کنید و عدد روی مولتی ­متر تغییر نکند، نشان دهنده خراب بودن دیود است که باید تعویض شود. پس از بررسی­‌های دیود و اطمینان از صحت و سلامت دیودها باید IGBT را بررسی کرد، که این قسمت خود دارای یک دیود آنتی پارالل است. اگر این دیود خراب باشد در نتیجه IGBT درایو نیز معیوب محسوب می­‌شود.
در زمان تعمیر IGBT از روش آزمون مولتی‌­متر استفاده می‌­شود که در ادامه مراحل آن را بیان می‌­کنیم:

آزمون مولتی‌ ­متر

برای استفاده از این آزمون در زمان تعمیردرایو پارکر در قدم اول باید برای این کار پایه G1 و G2 را به ترتیب به E1  و E2 وصل کرد. پس از آن پروب مثبت مولتی ­متر را بر روی C1  پروب منفی را به C2E1  قرار داد. پس از انجام مراحل قبل باید در مولتی­ متر، مدار باز را دید و با تعویض پروب‌ها نیز افت ولتاژ دیود را مشاهده کرد.
بعد از این کار در قدم دوم، باید پروب مثبت مولتی‌­متر را به C2E1  و پروب منفی آن را به E2 وصل کرد و مدار باز را نیز مجددا مشاهده نمود. اگر پروب­‌ها را عوض کنیم باید افت ولتاژ را در مولتی‌­متر مشاهده کنیم. در قدم سوم نیز باید از یک باطری 6 ولتی استفاده کرد و پایه مثبت باطری را به G1 و پایه منفی باطری آن‌را به E1 وصل نمود. حال مولتی‌­متر را در حالت تست دیود قرار داده و اتصال پروب مولتی‌­متر در هر دو حالت به پایه C1  وC2E  نیز باید افت ولتاژ دیود را نمایش دهد. قدم آخر اگر تمام تست‌­های بالا بر روی IGBT  انجام شد به این معنا است که IGBT  سالم است.
پس از تعمیر درایو معمولا باید درایو را تست کرد تا از صحت آن مطمئن شد. برای تست این قطعه بخش‌­های مختلف مانند فن خنک کننده، کلیه کلیدها و اتصالات آن را باید بررسی نمود. در صورتی که درایو همچنان ایراد داشته باشد رفع عیب و یا تعویض قطعات مورد نیاز برای آن لازم است انجام ­گیرد. تست­‌های دیگری که در درایو انجام می‌­شود، تست کنترل سرعت موتور القایی و تست ورودی و خروجی دیجیتال و آنالوگ است.

98% تعمیر موفق

پیشگیری از خرابی درایوها با بازرسی دوره‌ای

یکی از روش­‌ها برای کاهش خرابی درایوها انجام بازرسی و سرویس دوره‌­ای و توجه به نکات زیر است. در زمان بازرسی دوره­ای باید اندازه­‌گیری ولتاژ و جریان ورودی انجام شود. ثبت مواردی مانند دمای داخلی اینورتر، ولتاژ، جریان ورودی و ولتاژ لینک DC از پنل دستگاه نیز الزامی است. در زمان بازرسی باید موارد زیر نیز مورد بررسی قرار داد:

 • اندازه‌­گیری جریان هر سه فاز خروجی و مقایسه آن با جریان نمایش داده شده در نمایشگر درایوها (مقایسه جریان فازها نسب به همدیگر)
 • بررسی عدم وجود لرزش در درایوها
 • گرم نبودن کابل­‌های متصل شده به درایوها
 • صدا نداشتن فن خنک کننده دستگاه و داشتن عملکرد روان در درایو
 • چک کردن پره‌های فن­ درایو از نظر نداشتن گرد و خاک و شکستگی و تعویض آن‌ها پس از 20000 ساعت کار (2.5 سال کارکرد)
 • بررسی فن تابلو برق و تعویض فیلترهای آن
 • تعویض خازن‌­های لینک دی سی پس از 40000 ساعت کار (4.5 سال کارکرد)
 • شل نبودن سیم‌­ های ترمینال قدرت و فرمان، زیرا که شل بودن این سیم­‌ ها ممکن است منجر به گرما و آتش‌سوزی شود.

خدمات نصب و راه اندازی تجهیزات

بخش پایانی و جمع‌بندی موضوع تعمیر درایو پارکر

برای تعمیر اینورتر پارکر می‌توانید با کارشناسان نیک صنعت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با تجربه بسیاری که در زمینه انواع تعمیرات درایو دارند می‌توانند در اسرع وقت درایوهای شما را تعمیر کنند. همانطور که بیان شد درایوهای پارکر برای تبدیل جریان AC DC به  استفاده می­شود و مهم‌ترین کاربرد آن در فن­‌ها و پمپ صنعتی است و در سانتریفیوژها نیز کاربرد دارد. مراحل تعمیر این وسیله شامل سه مرحله است عیب یابی، تعمیر و تست که بیان کردیم بررسی صحت دیودها در اینورترها بسیار ضروری است. ضمن این که در بالا برخی از علت­‌های خرابی درایوها ذکر شد و برخی از راهکارها را جهت افزایش عمر درایو و پیشگیری از خرابی و تعمیر درایو پارکر را نیز بیان کردیم.

راه‌های ارتباطی نیک صنعت

 • شماره تماس: 87700210-021 (30 خط)
 • واحد فروش: 09197872783
 • واحد آموزش: 09197872786
 • واحد تعمیرات: 09197872789
 • ایمیل: info@nicsanat.com
 • آدرس شرکت: تهران، خیابان بهشتی، خیابان میرعماد، کوچه پیمانی(یازدهم)، پلاک 17
لوگو شماره تلفن

نیک صنعت

مشاوره رایگان

021-87700210
01نیاز به مشاوره فنی دارید؟

در صورتی که نیاز به مشاوره فنی در تمامی زمینه‌های فروش، تعمیرات، آموزش و انجام پروژه دارید، می‌‍توانید با کارشناس مربوطه در آن بخش، در ارتباط باشید.

همچنین در صورتی که هر سوال فنی درمورد تجهیزات اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق و برق صنعتی دارید می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

02آیا به دنبال خرید تجهیزات صنعتی با مناسب‌ترین قیمت هستید؟

در صورتی که به دنبال خرید تجهیزات اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق و برق صنعتی هستید، می‌توانید با شماره‌های زیر در ارتباط باشید:

شما می‌توانید تجهیزاتی نظیر انواع پی ال سی، درایو، HMI، سروو، سنسور، فلومتر، کنتاکتور، انواع کلید‌های صنعتی، موتور القایی و گریبکس، انواع پمپ و … را با بهترین قیمت و به همراه گارانتی شرکتی معتبر خریداری نمایید.

 

03آیا قصد یادگیری و ارتقای دانش فنی خود را دارید؟

مجموعه فنی مهندسی نیک صنعت برگزار کننده انواع دوره‌های تجهیزات صنعتی به صورت کاملا تخصصی و پروژه محور از برند‌های مطرح نظیر زیمنس، اینوت، دلتا و فتک می‌باشد، دوره‌های این مجموعه به صورت زیر می‌باشند:

 • تجهیزات اتوماسیون صنعتی شامل PLC، درایو، HMI و مانیتورینگ، سروو و سروو درایو، موشن و CNC و همچنین انواع شبکه‌های صنعتی
 • برق صنعتی و تابلو برق

برای ثبت نام در دوره‌های آموزشی نیم صنعت با شماره‌های زیر در ارتباط باشید:

 

04آیا دستگاه شما نیاز به خدمات تعمیرات دارد؟

در صورتی که تجهیزات صنعتی شما دچار مشکل شده باشند و نیاز به خدمات تعمیرات داشته باشند، شما می‌توانید تجهیز معیوب شده را برای واحد تعمیرات مجموعه ارسال نموده و در اولین فرصت اقدام به تعمیر تجهیز خود کنید

05آیا به خدمات اجرای پروژه صنعتی و مونتاژ تابلو برق احتیاج دارید؟

شرکت نیک صنعت، با تکیه بر تیم متخخصان فنی، انواع خدمات اجرای پروژه‌های صنعتی را برعهده می‌گیرد، که از جمله این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نصب و راه اندازی دستگاه و خط تولید
 • اجرای سیم کشی
 • نصب و مونتاژ تابلو برق
 • اورهال و رفع عیب
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.