تعمیر اینورتر دلتا

برای بهره‌مندی از خدمات تعمیر اینورتر دلتا، با شماره تلفن 87700210-021 تماس حاصل فرمایید.

بنر نیک صنعت
وکتور عیب یابی رایگان عیب یابی رایگان
وکتور قیمت مناسب تضمین قیمت مناسب
وکتور ارسال رایگان ارسال رایگان
وکتور بالاترین سرعت بالاترین سرعت

زمانی که درایو دلتا یا صفحه نمایش اینورتر خاموش شد و یا با کدهای خطای اینورتر دلتا مواجه شدید، لازم است که ابتدا کد خطا را بررسی کنید و سپس در صورت عدم رفع خطا، با واحد تعمیرات نیک صنعت تماس بگیرید. تعمیر اینورتر Delta  نیازمند مهارت و تجربه است، مهندسین ما در شرکت نیک صنعت با داشتن تخصص و تجربه کاری بالا در زمینه تعمیرات درایو و انواع تجهیزات به تعمیر اینورتر شما در سریع ترین زمان ممکن خواهند پرداخت.

آیکون ثبت درخواست تعمیرات نیک صنعت

ثبت درخواست تعمیرات

مجموعه نیک صنعت، صفر تا صد خدمات تعمیر تجهیزات صنعتی همراه با عیب یابی کاملا رایگان ارائه می‌دهد، برای ثبت درخواست تعمیرات، با شماره تلفن 87700210-021 تماس حاصل فرمایید.

021-87700210
01 آیکون مشتری ارسال درایو معیوب توسط مشتری در این بخش مشتری درایو Delta معیوب خود را به واحد تعمیرات شرکت نیک صنعت ارسال می‌نماید.
02 آیکون عیب یابی عیب یابی دستگاه به صورت رایگان عیب یابی دستگاه معیوب به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود و پس از آن هزینه تعمیر دستگاه به مشتری اعلام می‌شود.
03 آیکون تعمیرات دستگاه شروع پروسه تعمیر درایو در این مراحل خدمات سرویس، عیب یابی و تعمیر اینورتر توسط متخصصان بخش تعمیرات مجموعه انجام می‌شود.
04 آیکون تست تست نهایی دستگاه پس از اتمام پروسه تعمیرات، تست ها نهایی اینورتر انجام می‌شود تا از عملکرد صحیح دستگاه اطمینان حاصل گردد.
05 آیکون ارسال ارسال رایگان برای مشتری اینورتر Delta تعمیر شده به صورت کاملا رایگان توسط مجموعه برای مشتری محترم ارسال می‌گردد.

لیست خطا‌های رایج در اینورتر دلتا

رایج ترین ارور‌ها و خطا‌های درایو Delta

ارور 2 خطای oc: افزایش غیر طبیعی جریان درایو AC

یکی از خطا‌های رایج هنگام تعمیر درایو اینورتر خطای OC یا Over Current است که ناشی از جریان بیش از حد درایو AC است. برای رفع این Error توصیه می‌شود مراحل زیر را طی کنید.

 1. چک کنید که قدرت اسب موتورها پاسخگوی خروجی درایو AC باشد.
 2. سیم بندی ارتباطی بین درایو AC و موتور برای اتصل کوتاه احتمالی بررسی شود.
 3. زمان Acceleration به اندازه کافی زیاد است.
 4. بار احتمالی روی موتور را بررسی کنید.
 5. به هر علتی اگر موقعیت غیر طبیعی زمانی‌که درایو AC در حال کار کردن است پیش بیاید بعد از اینکه اتصال کوتاه از بین رفت، دستگاه باید حتما به کارخانه بازگشت داده شود.
ارور 1 خطای ov: اضافه ولتاژ DC بیش از مقدار maximum

یکی‌ از رایج ترین خطاها هنگام تعمیر اینورتر دلتا خطای OV یا Over Current است. هنگام برخورد با این Error از مراحل زیر پیروی کنید.

 1. بررسی کنید آیا ولتاژ ورودی به درایو AC با ولتاژ مجاز ورودی آن مطابقت دارد.
 2. برای مقدارولتاژ حالت گذار را بررسی نمایید.
 3. ولتاژ اضافه می‌تواند به‌وسیله انرژی برگشتی موتورایجاد شود. افزایش زمان شیب کاهشی یا یک مقاومت ترمز متناسب اضافه کنید.
 4. بررسی کنید آیا ترمز از نظر توان متوقف نمودن در محدوده لازم قرار دارد.
ارور 2 خطای OH سنسور دمای مربوط به درایو حرارتی اضافی را آشکار می‌کند.

خطای OH، شناخته شده به Over Heat خطای مربوط به دما است که دمای بیش از حد بالای اینورتر را نشان می‌دهد. در صورت مواجه با این Error هنگام تعمیر درایو دلتا مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 1. مطمئن شوید که دمای محیط در یک رنج دمایی مناسب است.
 2. مطمئن شوید سوراخ‌های هوا گرفته نشده باشد.
 3. وسایل خارجی غیر مربوط به دستگاه را از روی خنک کننده کنار بزنید و چک کنید اگر فن خنک کننده دارای گرد و خاک است حتما تمیز شود.
 4. فضای کافی برای چرخش هوا به‌وجود آورد.
ارور 1 خطای lv

علت خطا:

درایو AC آشکار می‌کند که ولتاژ BUS به minimum مقدار خود رسیده و کم شده است

خطای LV یا Low Voltage یکی دیگر از خطاهای تعمیر درایو دلتا است که مربوط به جریان است.

 

برای برطرف کردن این خطا با ولتاژ ورودی مناسب درایو AC بررسی کنید که از نظر مقدار متناسب با آن است.

ارور 2 خطای ol: اضافه بار الکترونیکی خارجی

درایو AC می‌تواند تا %۱۵۰ میزان جریان از maximum مقدار را تا حدود ۶۰ ثانیه تحمل کند.

 1. چک کنید آیا موتور دارای اضافه بار است.
 2. ظرفیت خروجی درایو ac را افزایش دهید.یعنی از درایو ac با توان بالاتر استفاده کنید.
ارور 1 خطای ce: خطای مخابراتی

این Error برای نشان دادن مشکل در ارتباط RS-485 است.

 1. ارتباط بین درایو AC وکامپیوتر را در از نظر سیم بندی چک کنید.
 2. پروتکل ارتباطی را کنترل کنید که به درستی تنظیم شده است.
ارور 2 خطای ocd: اضافه جریان در زمان شیب کاهشی

خطای جریان بیش از حد است.

 1. ممکن است اتصال کوتاه در خروجی موتور اتفاق بیفتد.
 2.  بار موتور ناگهانی افزایش می‌یابد.
 3. خروجی درایو AC ظرفیت خیلی کمی دارد.
ارور 1 خطای ocn: اضافه جریان در زمان steady/state

اضافه جریان در خروجی هنگام کاهش شتاب رخ می‌دهد.

 1. ممکن است اتصال کوتاه در خروجی موتور اتفاق بیفتد.
 2.  بار موتور ناگهانی افزایش می‌یابد.
 3. ظرفیت خروجی درایو AC خیلی کم است.
ارور 2 خطای ef

دستگاه خارجی متصل شده به درایو دچار اختلال شده است.

 1. وقتی ترمینال خارجی EF-GND بسته است خروجی خاموش خواهد بود.
 2. بعد از خطا RESET را فشاردهید تا پاک شود.
 3. ترمینال خروجی EF-GND را از OFF به ON تغییر دهید
ارور 1 خطای phl

علت خطا:

 • فاز ورودی قطع است.

راهکار:

 • ورودی منبع برق را بررسی کنید.
ارور 2 خطای cfa

علت خطا:

 • اجرای اتوماتیک decal/accel دچار خطا شده است.
 • از عملکرد accel/decal به طور اتوماتیک استفاده نکنید.
ارور 1 خطای gf: خطای زمین

این خطا مربوط به خطای اتصال زمین است که طبق روش‌های زیر خطا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 1. چک کنید که آیا modulator ،IGBT خراب شده است.
 2. کنترل نمایید که آیا عایق بندی در خط خروجی درست انجام شده است.
ارور 2 خطای BASE BLOCK :bb
 1. ترمینال خارجی خروجی درایو AC خاموش شده است.
 2. وقتی ورودی ترمینال خارجی (B.B) فعال است، خروجی درایو AC خاموش خواهد شد.
 3. این اتصال را غیر فعال نمایید، درایو AC مجددا شروع به کار خواهد کرد.
ارور 1 خطای ave: خطای تنظیم کردن اتوماتیک پارامترهای موتور
 1. خطا در تنظیم اتوماتیک پارامترهای موتور است.
 2. کابل بین درایو وموتور بررسی کنید.
 3. مجددا امتحان کنید.

تعمیر اینورتر دلتا

شرکت نیک صنعت با بیش از 10 سال سابقه درزمینه تعمیرات، آموزش، فروش، پروژه و راه‌اندازی در زمینه اتوماسیون صنعتی، ابزار و تجهیزات کامل یکی از قابل اعتماد ترین گزینه‌ها است. از جمله فعالیت‌های واحد تعمیرات نیک صنعت، تعمیر درایو است.

چرا تعمیرات نیک صنعت را انتخاب کنیم

کمپانی دلتا برای طراحی و ساخت اینورتر Delta از تجهیزات مناسبی استفاده کرده است؛ به همین علت تعمیرات درایو دلتا کاملا تخصصی است و نیاز به تجربه و مهارت دارد. درایو دلتا علاوه برامکانات کاربردی در انواع کاربری‌ها، قیمت مناسبی دارد. به منظور استفاده بهینه ازاین اینورتر لازم است در صورت مشاهده خطا و اشکال در کارکرد درایو، تعمیرات و رفع Error  توسط افراد متخصص و ماهر انجام شود. کارکردن اینورتر با خطا و اختلال موجب خرابی بیشتر آن شده و هزینه ‌های اضافی را برای شما به همراه خواهد داشت. بعد از انجام تعمیرات درایو، به منظور کاهش هزینه‌ها باید تمامی قطعات دستگاه چون: کلید برق، خنک‌کننده‌ها، فن و..  بررسی شود تا در صورت ایراد تعمیر یا تعویض گردد.

مهندسین شرکت نیک صنعت تعمیرات درایو دلتا و تعویض قطعات اینورتر را در زمان کوتاه انجام می‌دهند. نکته حائز اهمیت این است که اکثر مشتریان عزیز که با واحد تعمیرات نیک صنعت تماس می‌گیرند،‌ درخواست قیمت تعمیر درایو یا اینورتر را دارند. ارائه قیمت و هزینه تعمیر اینورتر دلتا بدون عیب‌ یابی و بررسی امری غیر ممکن است، چرا که بسته به نوع خرابی اینورتر هزینه و مدت زمان تعمیر کاملا متفاوت است. روش اصولی تعمیر اینورتر دلتا به این شرح است، ابتدا لازم است اینورتر عیب‌ یابی شود تا مشخص شود کدام قسمت از درایو مثل برد قدرت اینورتر، برد سویچینگ اینورتر دلتا، برد فرمان اینورتر دلتا، کیپد دلتا، IGBT دلتا، فیلترها یا فن اینورتر آسیب دیده است و متناسب با آن قیمت تعمیرات درایو اعلام شود. نکته مهم این که واحد تعمیرات نیک صنعت عیب‌ یابی تعمیر اینورتر را به‌صورت رایگان انجام می‌دهند.

98% تعمیر موفق

چگونه از خراب شدن اینورتر دلتا خود جلوگیری کنیم؟

یک بخش مهم در تعمیر اینورتر دلتا با هر نوع اینورتری بحث نگهداری آن است. اگر شما به درستی از اینورتر خود مراقبت و استفاده کنید شانس خراب شدن آن به شدت کاهش می‌یابد واصلا نیازی به تعمیر آن وجود ندارد. برخی ازقواعد نگهداری از اینورتر در زیر ذکر شده است. درهر اینورتری یکسری متغییرهای مهم برای تنظیم کردن قرار دارد، در صورت توجه نکردن به این پارامترها ممکن است زمینه بروز ایرادات اساسی در درایو فراهم شود.
دلتا

نگهداری و تمیز کردن اینورتر

یکی از اصول جلوگیری از اختلال در کارکرد هر دستگاهی، از جمله اینورتر دلتا نگه‌داری مناسب از آن است. اینورتر را به طور مرتب بررسی و تمیز کنید تا گرد و غبار یا ذرات خارجی که ممکن است در طول زمان جمع شوند، حذف گردد. از یک پارچه نرم و خشک برای پاک کردن سطوح بیرونی استفاده کرده و از کارکرد درست تهویه دستگاه مطمئن شوید. اینورتر را با مواد ساینده و پاک‌ کننده‌های مایع تمیز نکنید زیرا ممکن است موجب ایراد در عملکرد دستگاه شود.
IGBT درایو دلتا

محکم کردن اتصالات شل

سیم کشی و اتصالات اینورتر خود را به طور دوره‌ای بررسی کنید. با گذشت زمان، ارتعاشات و نوسانات دما می‌تواند باعث شل شدن اتصالات شود و منجر به اتلاف برق شود. اطمینان حاصل کنید که همه اتصالات محکم هستند.

مانیتور دمای عملیاتی

گرمای بیش از حد می‌تواند به طور قابل توجهی برعملکرد و طول عمر اینورترها تأثیر بگذارد. به طور مرتب دماهای عملیاتی را کنترل کنید و از تهویه مناسب اینورتر اطمینان حاصل کنید. محیط اطراف را باز نگه دارید و اجازه دهید هوا جریان خوبی داشته باشد. در صورت لزوم، فن‌های خنک کننده یا هیت سینک‌ها را برای دفع گرمای اضافی نصب کنید. دمای محیط تاثیر بسیاری در طول عمر درایو دلتا دارد. گرمای بیش از حد کارکرد دستگاه را دچار اختلال می‌کند.

انجام به‌ روزرسانی سیستم عامل و نرم افزار

شرکت‌ها اغلب برای بهبود عملکرد و قابلیت اطمینان اینورترهای خود آپدیت‌های متعددی را انتشار می‌دهند. از این به‌روزرسانی‌ها مطلع باشد و دستورالعمل‌های سازنده را برای نصب آن‌ها دنبال کنید. ارتقاء به آخرین نسخه سیستم عامل یا نرم افزار می‌تواند مشکلات شناخته شده را حل کرده و عملکرد سیستم را افزایش دهد.

چکاپ منظم

برنامه ای منظم برای بازرسی و تست‌ سیستم اینورتر خود ایجاد کنید. این شامل بررسی نشانگر‌های نمایشگر، آلارم‌ها و گزارش‌های خطا برای هرگونه پیام خطا یا هشدار می‌شود. تست های عملکردی را انجام دهید تا مطمئن شوید که اینورتر در پارامترهای مشخص شده خود، کار می‌کند و همه ویژگی‌های آن به درستی اجرا می‌شود.

آموزش پرسنل

اگر افراد متعددی در راه‌اندازی و نگهداری سیستم اینورتر شما نقش دارند، ارائه آموزش مناسب و اصولی برای آنها بسیار مهم است. مطمئن شوید که پرسنل با روش‌های عملیاتی سیستم، دستورالعمل‌های ایمنی و تکنیک‌های عیب یابی آشنا هستند. این دانش آنها را قادر می‌سازد تا مشکلات احتمالی را به سرعت شناسایی کرده و به آنها رسیدگی کنند.

مشورت با شرکت سازنده

در صورت وجود هرگونه ابهام یا الزامات تعمیر و نگهداری خاص، به شرکت سازنده مراجعه کنید یا با پشتیبانی فنی آنها تماس بگیرید. شرکت‌های سازنده اغلب کتابچه‌های راهنمای جامع، راهنماهای عیب‌ یابی و منابع آنلاین ارائه می‌دهند که می‌توانند شما را راهنمایی کنند.
کیپد درایو دلتا

عیب یابی درایو دلتا

در مرحله اول کارشناس تعمیر درایو دلتا از مراجعه کننده سوالاتی می‌پرسد تا اطمینان حاصل کند سخت افزار درایو دلتا آسیب دیده است و مشکل از تنظیم پارامتر اینوتر دلتا نیست، ولی اگر درایو دلتا هیچ‌کدام از خطاهای جدول، کد خطا اینوتر دلتا را که در جدول زیر آمده را نداشت، به بررسی تست‌های سخت افزاری می‌پردازد.

تعمیر اینورتر دلتا

بعد از مرحله عیب‌ یابی و برآورد هزینه‌ها، هزینه تعمیرات به متقاضی اعلام می‌شود. در صورت تایید وارد مرحله تعمیر برد اینورتر خواهیم شد.

تامین و تعویض قطعات اینورتر دلتا

بعد از عیب یابی باید قطعات برد اینورتر دلتا را تهیه کنید که شرکت نیک صنعت علاوه بر نمایندگی دلتا، نمایندگی قطعات جانبی دلتا را دارد بنابراین با استفاده از قطعات اورجینال و اصلی قطعه آسیب دیده را تعمیر یا تعویض می‌کند.
ترمینال اینورتر Delta

گارانتی تعویض قطعات

شرکت نیک صنعت به واحد تعمیرات درایو خود اعتماد دارد. تعویض قطعات اینورتر در صورتی که نیاز باشد، توسط مهندسین شرکت ما انجام می‌شود، قطعات درایو دارای گارانتی سلامت و اصالت فیزیکی است.
70% صرفه جویی در هزینه ها با تعمیرات

خدمات سرویس اینورتر دلتا

بعد از تعمیر، مهم‌ترین کار تامین و نگهداری اینوتر دلتا است که دوباره آسیب نبیند. اگر این کار به‌صورت اصولی انجام نشود دوباره درایو دلتا به علت خارجی مثل گرد و خاک و حرارت آسیب جدی می‌بیند. بعد از تعمیرات درایو دلتا شرکت نیک صنعت جهت نصب اینورتر نیروی متخصص را به مجموعه شما فرستاده تا درایو را در تابلو برق دارای فن و فیلتر به‌صورت استاندارد نصب کند وعمر اینورتر افزایش یابد.

لیست اینورترهای قابل تعمیر دلتا

در شرکت نیک صنعت هر تجهیزی که مربوط به اتوماسیون صنعتی باشد با کیفیت بالا و تضمینی قابل تعمیر است. درباره اینورتر های دلتا نیز با خیال راحت می‌توانید کلیه سری‌های اینورترهای دلتا را برای تعمیر به شرکت نیک صنعت ارسال کنید.

 • VFD-C200
 • VFD – C2000
 • VFD-E
 • VFD-DD
 • VFD-B
 • VFD-EL
 • VFD-F
 • VFD-M
 • VFD-S
 • VFD-V
 • VFD-L
 • VFD-VE
 • VFD-VL
 • VFD-MS
 • VFD-C+
 • خدمات نصب و راه اندازی تجهیزات

راه‌های ارتباطی نیک صنعت

 • شماره تماس: 87700210-021 (30 خط)
 • واحد فروش: 09197872783
 • واحد آموزش: 09197872786
 • واحد تعمیرات: 09197872789
 • ایمیل: info@nicsanat.com
 • آدرس شرکت: تهران، خیابان بهشتی، خیابان میرعماد، کوچه پیمانی(یازدهم)، پلاک 17
لوگو شماره تلفن

نیک صنعت

مشاوره رایگان

021-87700210
01نیاز به مشاوره فنی دارید؟

در صورتی که نیاز به مشاوره فنی در تمامی زمینه‌های فروش، تعمیرات، آموزش و انجام پروژه دارید، می‌‍توانید با کارشناس مربوطه در آن بخش، در ارتباط باشید.

همچنین در صورتی که هر سوال فنی درمورد تجهیزات اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق و برق صنعتی دارید می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

02آیا به دنبال خرید تجهیزات صنعتی با مناسب‌ترین قیمت هستید؟

در صورتی که به دنبال خرید تجهیزات اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق و برق صنعتی هستید، می‌توانید با شماره‌های زیر در ارتباط باشید:

شما می‌توانید تجهیزاتی نظیر انواع پی ال سی، درایو، HMI، سروو، سنسور، فلومتر، کنتاکتور، انواع کلید‌های صنعتی، موتور القایی و گریبکس، انواع پمپ و … را با بهترین قیمت و به همراه گارانتی شرکتی معتبر خریداری نمایید.

 

03آیا قصد یادگیری و ارتقای دانش فنی خود را دارید؟

مجموعه فنی مهندسی نیک صنعت برگزار کننده انواع دوره‌های تجهیزات صنعتی به صورت کاملا تخصصی و پروژه محور از برند‌های مطرح نظیر زیمنس، اینوت، دلتا و فتک می‌باشد، دوره‌های این مجموعه به صورت زیر می‌باشند:

 • تجهیزات اتوماسیون صنعتی شامل PLC، درایو، HMI و مانیتورینگ، سروو و سروو درایو، موشن و CNC و همچنین انواع شبکه‌های صنعتی
 • برق صنعتی و تابلو برق

برای ثبت نام در دوره‌های آموزشی نیم صنعت با شماره‌های زیر در ارتباط باشید:

 

04آیا دستگاه شما نیاز به خدمات تعمیرات دارد؟

در صورتی که تجهیزات صنعتی شما دچار مشکل شده باشند و نیاز به خدمات تعمیرات داشته باشند، شما می‌توانید تجهیز معیوب شده را برای واحد تعمیرات مجموعه ارسال نموده و در اولین فرصت اقدام به تعمیر تجهیز خود کنید

05آیا به خدمات اجرای پروژه صنعتی و مونتاژ تابلو برق احتیاج دارید؟

شرکت نیک صنعت، با تکیه بر تیم متخخصان فنی، انواع خدمات اجرای پروژه‌های صنعتی را برعهده می‌گیرد، که از جمله این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نصب و راه اندازی دستگاه و خط تولید
 • اجرای سیم کشی
 • نصب و مونتاژ تابلو برق
 • اورهال و رفع عیب
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.