تعمیر اینورتر کب

برای بهره‌مندی از خدمات تعمیر اینورتر keb، با شماره تلفن 87700210-021 تماس حاصل فرمایید.

بنر نیک صنعت
وکتور عیب یابی رایگان عیب یابی رایگان
وکتور قیمت مناسب تضمین قیمت مناسب
وکتور ارسال رایگان ارسال رایگان
وکتور بالاترین سرعت بالاترین سرعت

برند آلمانی KEB در زمینه تولیدات انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی و همچنین مکانیکی فعالیت دارد و اینورتر‌های تولید شده توسط این برند در بازار جهانی و همچنین ایران بسیار پرطرفدارهستند. در حال حاضر نیز بسیاری از اینورتر‌های کب در کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما به دلایل مختلفی، امکان دارد که این تجهیزات در گذر زمان فرسوده شوند و در نتیجه نیاز به خدمات تعمیرات داشته باشند. تعمیر درایو کب در شرکت نیک صنعت توسط مهندسان فنی با تجربه و متخصص در سریع ترین زمان با کیفیت بالا و ارسال رایگان انجام می‌گیرد.

01 آیکون مشتری ارسال درایو معیوب توسط مشتری در این بخش مشتری درایو کب معیوب خود را به واحد تعمیرات شرکت نیک صنعت ارسال می‌نماید.
02 آیکون عیب یابی عیب یابی دستگاه به صورت رایگان عیب یابی دستگاه معیوب به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود و پس از آن هزینه تعمیر دستگاه به مشتری اعلام می‌شود.
03 آیکون تعمیرات دستگاه شروع پروسه تعمیر درایو در این مراحل خدمات سرویس، عیب یابی و تعمیر درایو توسط متخصصان بخش تعمیرات مجموعه انجام می‌شود.
04 آیکون تست تست نهایی دستگاه پس از اتمام پروسه تعمیرات، تست ها نهایی اینورتر انجام می‌شود تا از عملکرد صحیح دستگاه اطمینان حاصل گردد.
05 آیکون ارسال ارسال رایگان برای مشتری اینورتر کب تعمیر شده به صورت کاملا رایگان توسط مجموعه برای مشتری محترم ارسال می‌گردد.

لیست خطا‌های رایج در اینورتر کب

رایج ترین Error و خطا‌های درایو keb

ارور 2 خطای Over Voltage: ولتاژ بیش از حد

این Error به دلیل افزایش بیش از حد ولتاژ لینک dc اتفاق می‌افتد و لازم است موارد زیر بررسی شود.

 • بررسی شود که  ولتاژ ورودی به اینورتر ac با ولتاژ مجاز ورودی هماهنگی دارد یا نه
 • تایم کم شدن سرعت افزایش یابد.

 

ارور 1 خطای over current: اضافه جریان

برای رفع Error oc لازم است ابتدا درایو را به تنهایی راه‌اندازی نمایید در صورت خطای مجدد ممکن است ایراد سخت افزاری باشد، اگر خطایی مشاهده نشد موتور را بدون بار به درایو متصل نمایید.

 1. توان موتور بررسی شود.
 2. مقدار بار موتور باید با مقادیر درج شده روی پلاک یکسان باشد.
 3. گشتاور راه‌اندازی را افزایش دهید.
 4. میزان بار موتور چک شود، بار موتور نباید خیلی زیاد باشید.
ارور 2 خاموش شدن کامل درایو

نصب و راه‌اندازی اینورتر بدون رعایت استاندارد‌های مشخص، موجب ایجاد خطای خاموش شدن اینوتر خواهد شد.

ارور 1 خطای اینورتر کب با آلارم دادن درایو

خطای آلارم دادن اینوتر در صورت خرابی درایو کب است، از دستور زیر برای بررسی خطا استفاده کنید.

 1. چک کردن قطعات اینورتر
 2. بررسی دما زیرا دمای بالا ممکن است باعث آلارم درایو شود
ارور 2 خطای اجرا نشدن اینورتر

RUN نشدن درایو KEB

ارور 1 خطای خاموش شدن صفحه نمایش درایو

خاموش شدن صفحه نمایشگر اینوتر

ارور 2 خطا به دلیل آسیب دیدن IGBT اینورتر

یکی از دلایل خرابی IGBT گرمای بیش از حد است.

ارور 1 خطای Ground: خطا زمین

خطای زمین زمانی رخ می‌دهد که مقدار بیشتر از حد پارامتر را وارد درایو کنید.

ارور 2 خطای دو فاز شدن برق ورودی درایو این خطا به دلیل اشکال در سیم کشی رخ می‌دهد.

این خطا به دلیل اشکال در سیم کشی رخ می‌دهد.

مشکل از سیم کشی و اتصالات فاز‌های ورودی u،v،w است و باید اتصالات و سیم کشی ها بررسی شود.

ارور 1 خطای سوختن خازن‌های اینوتر کب

خرابی و سوختن خازن به دلیل کوتاه بودن عمر آن بوده و این امر خود باعث خراب شدن درایو می‌شود.

لازم است تعمیرات به موقع و منظم درایو و بررسی خازن ها انجام شود، خازن ها تعویض شود.

ارور 2 خطا به دلیل داشتن ایرادات در سیستم برق ورودی درایو کب اشکال در اتصالات برق ورودی اینوتر

اشکال در اتصالات برق ورودی اینورتر keb است.

لازم است اتصالات برق بررسی شود.

ارور 1 نداشتن سه فاز خروجی اتصال به موتور

ایراد در اتصالات و کابل های اینورتر کب

ارور 2 معیوب شدن دیود‌های یکسو ساز ورودی سه فاز

اختلال در کارکرد دیودها که ممکن است نیاز به تعویض قطعات باشد.

بررسی کارکرد دیود و تعویض قطعات در صورت معیوب شدن دیود ها

ارور 1 خطای اتصال کوتاه شدن خروجی درایو کب و موتور سه فاز

زمانی‌که منبع تغذیه در معرض اضافه ولتاژ و جریان بیش از حد قرار بگیرد، این خطا رخ می‌دهد.

 1. بررسی کردن اضافه ولتاژ
 2. بررسی کردن جریان بیش از حد

تعمیر اینورتر کب

تعمیر اینورتر کب در نیک صنعت

طراحی و تولید اینورترkeb در کشور آلمان با کیفیت مناسب و کاربردی انجام گرفته است. این درایو جزء تجهیزات دقیق با کارایی بالا به حساب می‌آید که در کشور ایران مورد استقبال و استفاده مهندسین در انواع صنایع در زمینه اتوماسیون صنعتی است، اینورتر keb در صورت نصب و راه‌اندازی استاندارد و رعایت اصول نگهداری صحیح طول عمر بالایی خواهد داشت، لازم به ذکر است درایو ها برای کارکرد مناسب نیاز به چکاپ منظم و بررسی دقیق جهت شناسایی خطا و رفع Error دارد. تمیز نگه داشتن سطح خارجی اینورتر کب و پاک نمودن آن از گرد و غبار از جمله عواملی است که می‌تواند به سلامت دستگاه کمک نماید. تعمیرات درایو کب در شرکت نیک صنعت با عیب یابی رایگان در زمان کوتاهی انجام می‌شود. مهندسان فنی شرکت ما با داشتن تجربه و مهارت در زمینه تعمیرات درایو و آشنایی با ساختار و قطعات اینورتر کب تعمیرات را کاملا تخصصی انجام می‌دهند، بعد از اتمام کار تعمیر اینورتر کب دستگاه را روشن کرده و ورودی، خروجی، منبع تغذیه و تمامی عملکردهای درایو تست می‌شود و در صورت کارکرد صحیح و سریع درایو keb تحویل شما مشتری گرامی خواهد شد.

شما می‌توانید درایو KEB معیوب شده خود را به بخش تعمیرات مجموعه نیک صنعت ارسال کنید، مهندسین نیک صنعت به طور کاملا تخصصی به عیب یابی اولیه درایو شما به‌صورت رایگان خواهند پرداخت و با درخواست شما تعمیرات و رفع خطای اینورتر کب در شرکت ما در زمان کوتاهی با کیفیت بالا انجام می‌شود.

از جمله سری اینورتر‌های برند کب که در واحد تعمیرات نیک صنعت عیب یابی می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اینورتر سری VFD F4 کب
 • اینورتر سری VFD F5 کب
 • اینورتر سری VFD F6 کب
 • اینورتر سری VFD B6 کب
 • اینورتر سری VFD G6 کب

سخت افزار درایو کب

اینورترf5  دارای 8 ورودی دیجیتال، 2 ورودی آنالوگ، 2 خروجی آنالوگ، 2 خروجی رله ا ی و 2 خروجی دیجیتال قابل برنامه ریزی می‌باشد که بر روی ترمینال X2A قرار دارند. ترمینال X2B مربوط به ورودی‌های STO  و به منظور ایجاد مدار ایمنی برای سیستم است. اگر در اینورترکارت انکودر نصب شده باشد ترمینال‌های X3B و X3A نیز مربوط به اتصالات انکودر خواهد بود، در غیر این صورت خود درایو به تنهایی قابلیت اتصال انکودر را ندارد. همچنین یک ترمینال 9 پین D نیز به نام X4A برای اتصال کیپد و… وجود داردامکان اتصال انکودرهای افزایشی معمولی Sin/cos، Ssi، Hiperface، Endat، ABZ Biss، و انواع UVW به این درایو وجود دارد و بر اساس نوع انکودر می‌توان کارت انکودر را انتخاب کرد. دو نوع کیپد معمولاً برای اين درايو کب، قابل سفارش است. اگر در زمان خريد درايو، کیپد نوع LED سفارش داده شود بر روی درايو نوع LED که دارای 7 segment است نصب می‌شود. يک مدل ديگر از کیپد برای اين درايو وجود دارد که دارای صفحه ی LCD است و معمولاً برای برنامه ريزی درايو، از اين کیپد استفاده می‌شود، و پس از برنامه ريزی درايو، از آن جدا می‌شود. دقت شود که وصل کردن يا جدا کردن کیپد حتماً در زمان خاموش بودن درايو انجام شود درغير اين‌صورت، کیپد يا درايو، آسيب خواهد ديد.

نحوه کار با کیپد اپراتور LCD

کیپد نوع LCD دارای کليدهای f1,f4, Enter,Esc  و کلیدهای سمت بالا و سمت پايين و دارای يک ترمينال برای اتصال به RS232 / 485 , احتمالاً يک ترمينال برای اتصال به شبکه CAV و Rs485 و یک اسلات برای نصب مموری کارت SD است. از کلید enter برای ورود به منوها و ورود به مد ويرايش و save  کردن پارامتر استفاده مي‌شود.
کليد Esc برای بازگشت و صرف نظر از تغييرات و کليدهای بالا و پايين برای افزايش و کاهش مقادير پارامترها و يا حرکت بين منوها و پارامترها بکار مي‌رود.

چهار کليد ديگر به نام‌های F1, F2, F3, F4  در زير صفحه LCD  قرار دارد. و در زمان برنامه ريزی درايو، کنار هر کدام بر روی صفحه، عملکرد کليد نمايش داده مي‌شود. علت خاموش شدن اینورتر keb f4 و keb f5 نصب و راه اندازی اینورترکب در مد کاری اشتباه است. حتما باید در زمان نصب اینوتر منوال مربوطه آن درایو به صورت کامل مطالعه شود، تمامی منوال‌های درایو کب در سایت نیک صنعت بارگذاری شده است.

منو  Basic setup

واحد اندازه گيری، نوع موتور، مرجع سرعت و بازگشت به تنظيمات کارخانه در اين منو تنظيم می‌شود. ابتدا پارامترهای us02 us04 و  و us06 را وارد کنيد سپس از پارمتر us05برای تنظيمات کارخانه ای استفاده کنيد. و اگر بعد از اين کار به طور مثال us03 نوع موتور را تغييرداديد بايد دوباره تنظيمات کارخانه ای را به وسيله us05 بارگذاری کنيد.
پارامتر us02 واحد اندازه‌گيری برای سرعت و شتاب و گشتاور را مشخص مي‌کند. مي‌توان از واحدهای Imperial که فوت بر متر است يا از واحد‌های متريک که m/s متر بر ثانيه است استفاده کرد.
usc3 پارامتری است که نوع موتور را مشخص می‌کند. اگر از موتورهای القايی آسنکرون که دارای گيربکس است استفاده مي‌کنيد، 0= Induction Motor Geared را انتخاب کنيد. اگر از ساير انواع موتور استفاده می‌شود، لازم است که تنظيم عوض شود. چنان‌چه موتور سنکرون با روتور آهنربای دائاست 3=PM synchronous Gearless خواهد بود.
پارامتر us04 در منوی، basic مرجع سرعت و نوع کنترل درايو را مشخص می‌کند به‌طور پيش فرض اين پارامتر بر روی 1 قرار دارد در اين حالت که به Binary speed selection معروف است به وسيله ی سه تا از ورودی‌های ديجيتال، ميتوان 7 سرعت مختلف را برای درايو تعريف کرد.
اگر us04 =0 قرار داده شود 4 تا از ورودی‌های ديجيتال برای انتخاب 4 سرعت متفاوت قابل برنامه ريزی خواهد بود.
اگر مي‌خواهيد از ورودی‌های آنالوگ برای تعيين سرعت درايو استفاده کنيد us04 =2 و us04=3 و اگر از پورت‌های ارتباطی سريال و از طريق شبکه سرعت درايو تعيين می‌شود Us04ميتواند مقادير 4 یا 5 یا 6 داشته باشد.

منو input parameters در درایو کب

در منوی Input مي‌توانيد ورودي‌ های ديجيتال را پيکربندی نماييد. پارامتر LI01 نوع ورودی‌ ها از نظر sink يا source بودن را مشخص می‌کند.
به صورت پيش فرض، نوع ورودی PNP و source در نظر گرفته شده است (LI 01= 0) اگر LI 01 را مساوی 1 قرار دهيد نوع ورودی PNP و sink خواهد شد، LI03 کدبندی ورودی‌ های تعيين سرعت را مشخص می‌کند.
در پارامتر us04 نوع مرجع سرعت را Binary انتخاب کرديم،us04 =1   بنابراین در پارامتر LI01 مشخص کنيم که ورودی‌ های سرعت و جدول مربوطه به چه شکلی باشد.
اگر LI03 را روی 0 يا 1 تنظيم کنيد جداول آمريکايی معتبر خواهد بود و اگر بر روی 2 تنطيم شود، جدول انتخاب سرعت از نوع اروپايی می‌شود.
قصد داريم از جدول نوع اروپايی استفاده کنيم پسLI03= 2  در نظر گرفته شود تا جدول سرعت‌ها همانند جدول زير باشد. وروديهای I2و I3وI4  برای انتخاب سرعت بکار برده می‌شود، و هفت سرعت مختلف علاوه بر صفر انتخاب می‌شود.

نرم افزار combivis درایو کب

نرم افزار CombiviS  برنامه ريزی درايوهای کب از طريق کامپيوتر نيز قابل استفاده استبه وسيله کامپيوتر مي‌توان فايل مربوط به پارامترهای از قبل تنظيم شده يک درايو را در آن آپلود کرديا مي‌توان پارامترهای داخل درايو را به يک کامپيوتر منتقل و در يک فايل نگهداری کردمی‌توانيد فايل را به يک کارت مموری SD و از طريق آن به LCD operator  انتقال دهيد. فایل‌ها با پسوند DW5 نگهداری مي‌شوند.

تامین و نگه داری درایو‌هایkeb 

برای افزایش طول عمر درایو و اسیب ندیدن درایو در موقع نصب و راه اندازی اینورتر‌های ال اس حتما به نکات زیر توجه فرمایید، موقع نصب درایو حتما به IP اینورتر توجه کنید برای تمامی درایو‌ها که نصب می‌کنید تابلو برق‌های استاندارد تعبیه کنید تا از گرد و غبار و عوامل طبیعی درایو حفاطت شود موقع نصب حتما به منوال درایو توجه کنید تا در بهترین مد اینورتر راه اندازی شود در صورت مشکل در نصب می‌توانید از پشتیبانی فنی رایگان نیک صنعت استفاده کنید.
علایمی که هنگام خراب شدن و عیب پیدا کردن درایو رخ می‌دهد از قبیل زیر است:

 • آلارم اینوتر keb
 • خراب شدن داریو keb
 • دو فاز شدن برق ورودی اینوتر keb
 • سوختن خازن‌های اینوتر و درایو
 • نداشتن سه فاز خروجی اتصال به موتور
 • معیوب شدن دیود‌های یکسو ساز ورودی سه فاز
 • داشتن اشکال در سیستم برق ورودی درایو
 • اتصال کوتاه شدن خروجی داریو و موتور سه فاز
 • خطای اتصال زمین و فالت زمین  ground fault
 • RUN نشدن داریو KEB
 • Error صفحه نمایش داریوکب
 • آسیب دیدن igbt درایو keb

تعمیرات تخصصی درایو کب با تجربه و مهارت کافی توسط مهندسین فنی ما در سریع ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

راه‌های ارتباطی نیک صنعت

 • شماره تماس: 87700210-021 (30 خط)
 • واحد فروش: 09197872783
 • واحد آموزش: 09197872786
 • واحد تعمیرات: 09197872789
 • ایمیل: info@nicsanat.com
 • آدرس شرکت: تهران، خیابان بهشتی، خیابان میرعماد، کوچه پیمانی(یازدهم)، پلاک 17
لوگو شماره تلفن

نیک صنعت

مشاوره رایگان

021-87700210
01نیاز به مشاوره فنی دارید؟

در صورتی که نیاز به مشاوره فنی در تمامی زمینه‌های فروش، تعمیرات، آموزش و انجام پروژه دارید، می‌‍توانید با کارشناس مربوطه در آن بخش، در ارتباط باشید.

همچنین در صورتی که هر سوال فنی درمورد تجهیزات اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق و برق صنعتی دارید می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

02آیا به دنبال خرید تجهیزات صنعتی با مناسب‌ترین قیمت هستید؟

در صورتی که به دنبال خرید تجهیزات اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق و برق صنعتی هستید، می‌توانید با شماره‌های زیر در ارتباط باشید:

شما می‌توانید تجهیزاتی نظیر انواع پی ال سی، درایو، HMI، سروو، سنسور، فلومتر، کنتاکتور، انواع کلید‌های صنعتی، موتور القایی و گریبکس، انواع پمپ و … را با بهترین قیمت و به همراه گارانتی شرکتی معتبر خریداری نمایید.

 

03آیا قصد یادگیری و ارتقای دانش فنی خود را دارید؟

مجموعه فنی مهندسی نیک صنعت برگزار کننده انواع دوره‌های تجهیزات صنعتی به صورت کاملا تخصصی و پروژه محور از برند‌های مطرح نظیر زیمنس، اینوت، دلتا و فتک می‌باشد، دوره‌های این مجموعه به صورت زیر می‌باشند:

 • تجهیزات اتوماسیون صنعتی شامل PLC، درایو، HMI و مانیتورینگ، سروو و سروو درایو، موشن و CNC و همچنین انواع شبکه‌های صنعتی
 • برق صنعتی و تابلو برق

برای ثبت نام در دوره‌های آموزشی نیم صنعت با شماره‌های زیر در ارتباط باشید:

 

04آیا دستگاه شما نیاز به خدمات تعمیرات دارد؟

در صورتی که تجهیزات صنعتی شما دچار مشکل شده باشند و نیاز به خدمات تعمیرات داشته باشند، شما می‌توانید تجهیز معیوب شده را برای واحد تعمیرات مجموعه ارسال نموده و در اولین فرصت اقدام به تعمیر تجهیز خود کنید

05آیا به خدمات اجرای پروژه صنعتی و مونتاژ تابلو برق احتیاج دارید؟

شرکت نیک صنعت، با تکیه بر تیم متخخصان فنی، انواع خدمات اجرای پروژه‌های صنعتی را برعهده می‌گیرد، که از جمله این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نصب و راه اندازی دستگاه و خط تولید
 • اجرای سیم کشی
 • نصب و مونتاژ تابلو برق
 • اورهال و رفع عیب
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.